Message

View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

View GDPR Documents

Cursurile de pregătire pentru obţinerea gradului didactic II vor avea loc in Facultatea de Biologie in perioada   1 – 7 iulie 2013.

Cursurile nu sunt obligatorii, iar candidatii care opteaza pentru efectuarea lor vor achita, la Casieria de la subsolul Facultatii de Drept, o taxa de 100 lei.

Noutati privind organizarea si desfasurarea examenului de obtinere a GRADULUI DIDACTIC II, sesiunea august 2013

Programa pentru:
examenul de definitivare în învătământ
obtinerea gradului didactic II

C A L E N D A R U L

Defăşurării examenelor de  obţinere a definitivării şi gradului didactic II

Sesiunea August 2011

DEFINITIVAT

Cursurile de pregătire pentru obţinerea gradului definitiv si gradului didactic II in cadrul Facultatii de Biologie, se desfasoara intre 29 iunie – 3 iulie 2011.

Cursurile încep în 29 iunie 2011 la ora 10 la sediul din Splaiul Independenţei 91-95.

Candidatii care opteaza pentru efectuarea cursurilor vor achita, la Casieria de la subsolul Facultatii de Drept, o taxa de 60 de lei.

Programarea probelor pentru examenele de obtinere a definitivarii si a gradului II, sesiunea 2011

DEFINITIVAT

• 19 august – proba scrisa la specialitate si metodica predarii acesteia